Logo_museum_3.svg

Друзі! Ми проводимо запис на віртуальний тур до Музею грошей у супроводі гіда.

Запрошуємо усіх, кого цікавить історія грошового обігу на українських землях від давніх часів до сьогодення, заповнити заявку на екскурсію.

Хочу на віртуальний тур

Про нас

У Музеї грошей ви можете дізнатись: які функції виконує Національний банк України, зануритись у світ фінансів та грошового обігу, отримати прості навички управління власними фінансами, дізнатись усе про захист грошей та побачити повну колекцію нумізматичної продукції, випущеної Національним банком України.

Колекція

ТОП-10 експонатів

3D-тур

Експозиція музею розповідає про грошовий обіг на українських землях із давніх часів до сьогодення.

Колекцію музею складають домонетні форми грошей, античні, середньовічні монети, гроші Російської імперії, банкноти Української Народної Республіки, а також гроші радянського періоду і сучасної незалежної України.

Ваш візит
Icon_Grafik.svg

Графік роботи
понеділок – п’ятниця
9:00-18:00

Icon_Adresa.svg

Адреса
м. Київ,
вул. Інститутська, 9

Icon_Kontakty.svg

Контакти
+38 044 253-01-75,
[email protected]

Icon_Vartist.svg

Вартість
Безкоштовно

Запланувати візит

Група
Від 10 до 20 осіб
Індивідуально
До 5 осіб
Увага Icon_arrow_thin.svg

Увага

  • Подати заявку або внести зміни до складу групи можна найпізніше за 3 дні до дати відвідування.
  • Вхід до Музею грошей можливий лише за часом реєстрації групи.
  • Кількість людей у групі не може перевищувати 20 осіб.
  • При надані неправильної контактної інформації співробітники Музею не зможуть повідомити Вас про можливі зміни графіку відвідування.
  • Музей Грошей – це режимний об’єкт. Департамент безпеки Національного банку може не пропустити до Музею осіб, яких немає у списку, а також тих, хто під час реєстрації надав неповну, недостовірну, некоректну інформацію, або прийшов без посвідчень особи.
Icon_arrow_bold.svg заповніть форму,
вказавши учасників екскурсії
Icon_arrow_bold.svg надішліть форму за адресою
[email protected]
Icon_arrow_bold.svg отримайте підтвердження
від адміністратора
Icon_Passport.svg

під час відвідування музею обов'язково мати з собою документ, що посвідчує особу
(паспорт, посвідчення водія, студентський квиток, учнівський квиток, свідоцтво про народження)

Адміністрація Музею грошей залишає за собою право змінювати час, дату, а також скасовувати заплановані відвідування.

Програми

Сьогодні Музей грошей Національного банку України – це не тільки екскурсійні програми, а й інтерактивні заходи для дітей та дорослих.

Оглядова екскурсія

Під час екскурсії Ви побачите гроші різних історичних епох і країн: від монет Давнього Риму і Візантії до євро і долара, дізнаєтеся історію національної валюти – гривні та оглянете унікальну колекцію пам’ятних монет незалежної України.

для будь-якого віку

Квест

Інтерактивний квест пропонує дітям в ігровій формі дізнатися про історію грошового обігу на українських землях. Виконуючи різні завдання, діти поринуть у захопливу історію пошуку скарбів.

для учнів середньої школи

Квест

В інтерактивній формі на власному досвіді Ви дізнаєтеся про історію національної валюти, технологію її виготовлення та елементи захисту.

для учнів середньої школи

Лекція

Як емоції впливають на наші фінансові рішення? Чому психолог отримав Нобелівську премію з економіки? Які пастки на шляху до фінансових цілей створює наш власний мозок і чому так відбувається? Як підкорити внутрішнього Гомера Сімпсона? – дізнавайтеся під час лекції з поведінкової економіки.

для учнів старшої школи, студентів та дорослих

Екскурсія англійською мовою

Під час екскурсії англійською мовою Ви завітаєте до будівлі Національного банку та дізнаєтесь історію українського центробанку, а також побачите гроші різних історичних епох і країн, зануритеся в історію національної валюти – гривні та оглянете унікальну колекцію пам’ятних монет незалежної України.

для будь-якого віку

Квест

Ми пропонуємо лише за годину відвідати десять країн світу, ознайомитись із національними валютами цих держав та пізнати традиції і культуру різних народів нашої планети. Під час інтерактивного квесту Ви дізнаєтесь: кого найчастіше зображають на грошах, чиї банкноти вважають найкрасивішими та чому монети набувають найвигадливіших форм.

для учнів середньої і старшої школи

Воркшоп

Головна мета заняття – навчитись планувати свої витрати та досягати власних фінансових цілей. Під час воркшопу Ви зануритесь у неймовірну атмосферу дореволюційного Києва та вікторіанського Лондона, відчуєте брязкіт тогочасних грошей у своїй кишені, а також проживете кілька фінансових місяців звичайної родини.

для учнів середньої і старшої школи

Інтерактивне заняття

Запрошуємо на інтерактивний урок, під час якого найменші відвідувачі познайомляться із центральним банком нашої держави. В ігровій формі діти дізнаються про завдання та функції Національного банку, розглянуть повний цикл життя "грошей": від друку банкнот та карбування монет до виведення їх з обігу, визначать елементи захисту гривні та розгадають таємницю сховища НБУ.

для учнів молодшої і середньої школи

Лекція – майстер-клас

Залишайся в курсі усіх фінансових інновацій! Реєструйтеся на тематичну лекцію, під час якої ви дізнаєтеся, у чому полягає сучасна революція у світі економіки та фінансів, як функціонують необанки, що таке сashless economy і яка роль Національного банку у розвитку Fintech.

для учнів старшої школи і студентів

Тематична пішохідна екскурсія

Запрошуємо прогулятися маршрутом київських банкірів, промисловців та купців другої половини ХІХ – початку ХХ ст. Мандруючи Інститутською вулицею, ви дізнаєтеся, де, як і в яких установах вони брали кредит, торгували на біржі й де проживали. Особлива увага – історії головної будівлі Національного банку України.

для будь-якого віку

Тематична екскурсія та лекція

"Горпинки", "лопатки", "метелики" – все це народні назви перших українських банкнот. Ви дізнаєтеся про те, як їх виготовляли, на що витрачали, а також про бюджет особистий і державний в Україні у 1917-1921 роках.

для учнів старшої школи, студентів і дорослих

Програми

Сьогодні Музей грошей Національного банку України – це не тільки екскурсійні програми, а й інтерактивні заходи для дітей та дорослих.